Yüksek Performans Aranan Her Yerde!

Kalitesini dünyaca kanıtlamış Cummins®, sektörel anlamda yüksek performans aranan her yerde hizmetinizde!

Cummins® kullanım alanları ve araç model ve tipleri hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Madencilik

40%

İş Makinaları

89%

Kamyon ve Taşımacılık

85%

Güç Sistemleri

55%

Tarım

30%

Savunma Sanayi

45%

Petrol ve Gaz

70%

Raylı Sistemler

48%

Yukarıda bulunan veriler yaklaşık olarak verilmiş olup, dünya çapında Cummins® kullanılan sektörlerin %’lik dağılımlarını yansıtmaktadır.

Madencilik

Yer üstü ya da yer altında, dozerden deliciye, kamyondan çekiciye her türlü madencilik aracına yönelik bir Cummins® Motor bulunmaktadır. 5000 beygire kadar temiz yakıt prensibiyle çalışan Cummins® motorlar tonaj başına en düşük yakıt maliyeti ve çözümü getirir.

Tarım

Yol ve bina inşaasında, malzeme taşımasında, ağaçların budanmasında, ya da tarım sektöründe, akla gelebilecek her tip dizel motor ihtiyacında, dünyanın her yerinde Cummins®  güvenin markasıdır. Cummins® motorlar, kullanım alanına göre özel tasarlanmış ve kullanıcının en iyi performansı alması için üretilmiştir.

Kamyon ve otobüs

Temiz, yüksek performanslı ve yakıt tasarruflu Cummins® motorları nakliye sektöründe ya da karayolu taşımasında gözle görülür bir katkı sağlar. Cummins®, kamyonlar, sektörel özellikli araçlar, şehir içi otobüsleri, okul otobüsleri gibi bir çok taşıma aracında güçlü bir çözüm ortağıdır.

Savunma Sanayi

Cummins® dünya çapında büyük savunma kuruluşları tarafından kullanılan askeri uygulamalar için üretilen dizel motorlarda önemli bir tedarikçi konumundadır. Çekiciler, ağır silah taşıyan kamyonlar, lojistik amaçlı diğer unsurlar bu alanda Cummins®’in destek verdiği araçlar arasında sayılabilir.

Güç Sistemleri

Cummins® dünya genelinde düşük emisyonlu jeneratör grupları ve kontrol sistemlerinin tasarım ve imalatında liderliğini sürdürmektedir. Bu alanda Cummins®, inovatif, dayanıklı, tasarruflu ve güvenilir ürünler üreten, hem yaşam alanlarında hem de endüstriyel manada hizmet veren bir çözüm ortağıdır. Cummins® dizel motorlarda ve jeneratör setlerinde egzost emisyon değerlerini minimize ederek verimi artırma yolundaki çalışmalarıyla sektöre öncülük etmektedir.

Petrol ve Gaz

Küresel petrol ve gaz endüstrisinde, dayanıklı ve güvenilir Cummins® Motorları her zaman en üst sıralardaki yerini alıyor. Ana güç üniteleri, jeneratörler, sondaj makinaları Cummins®’in motor ve yedek parça ürettiği makinaların sadece bir bölümü… Bu alanda Cummins®’in öne çıkan avantajları ise yüksek yakıt tasarrufu ve performansı olarak gösterilir.

Denizcilik

Cummins®, denizcilik sektöründe, Ticari ve Bireysel anlamda denizcilikte kullanılan tüm motor ve yedek parça ürün gamını kapsayan bir yelpazeye sahiptir. Kullanıcının yanı sıra gemi üretici ve marine bakım/onarım hizmetleri sağlayıcı firmalara da ürün ve destek hizmetleri veren Cummins®, bu sektörde de lider bir konuma sahiptir.

Raylı Sistemler

Yaklaşık 13 milyon raylı sistem motorunun hizmet verdiği dünyamızda, bu alanda Cummins®’in tecrübe ve güvenilirliliği tartışılamaz. Cummins®, yüksek hızlı vagonlar, lokomotifler, hat bakımı ve elektrik tesisatlarında, yeni ve yenilenen enerji projeleri için sürekli ve güvenilir güç sağlamaktadır.